WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 2.01.2022 r.

Dzisiaj:

 • na stoliku za ławkami wyłożone są deklaracje Adoracji Najświętszego Sakramentu (jedna godzina w tygodniu), możemy je zabrać, wypełnić i oddać w zakrystii,
 • po Mszy św. w salce przy kościele można nabyć: prasę katolicką (jest jeszcze PK z modlitewnikiem), Mały Przewodnik Katolicki oraz wypożyczyć dobrą książkę religijną.

W tym tygodniu:

 • ur. Objawienia Pańskiego – Trzech Króli przypada w czwartek, Msze św. wg porządku niedzielnego, podczas każdej Mszy św. będzie poświęcenie kredy i kadzidła, ofiary zbierane podczas Mszy św. przeznaczone będą na misje,
 • kredę i kadzidło do poświęcenia będą rozprowadzali ministranci,
 • ulicami naszego miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się przy kościele pw. Św. Józefa o godz. 1400 i przejdzie w kierunku Starego Rynku, a zakończy przy Kolegiacie, zapraszamy do wspólnego świętowania i dawania świadectwa wiary i radości z powodu Narodzenia Pana Jezusa,
 • przypada I czwartek i I piątek miesiąca:
  • spowiedź codziennie podczas Mszy św. o godz. 700 i 800 oraz od godz. 1800 do 1830,
  • nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 800,
  • w piątek spowiedź przez cały dzień (700 – 1900),
  • odwiedziny chorych z Komunią św. w sobotę od godz. 900; tylko tych, którzy zostaną zgłoszeni dzisiaj po Mszy św. w zakrystii lub do czwartku w biurze parafialnym,
 • zapraszamy na „Koncert Kolęd i Pastorałek” do kolegiaty w sobotę po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 1930) w wykonaniu Piotra i Anastazji  Nowak wraz z zespołem,
 • bardzo prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych związanych z pandemią (maseczki, bezpieczna odległość, limit osób w kościele, Komunia św.: na rękę później do ust).

W przyszłą niedzielę:

 • obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego.

Bardzo dziękujemy:

 • za nieustanną troskę o system bezpieczeństwa w naszym kościele, – Bóg zapłać!

ks. Janusz Śmigiel

proboszcz

 • duszpasterskich odwiedzin kolędowych w formie tradycyjnej w tym roku również nie będzie, ale podobnie jak w ubiegłym roku chcemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii, dlatego zapraszamy na śpiewanie kolęd przy żłóbku i Mszę św. w intencji mieszkańców wiosek i poszczególnych ulic. Przy okazji tego spotkania będzie można zabrać z kościoła wodę święconą do poświęcenia domu (prosimy przynieść naczynie do wody), każda rodzina otrzyma modlitwę o błogosławieństwo dla domu i rodziny oraz książeczkę kolędową. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na renowację elewacji domu parafialnego przy kościele i rozbudowę oraz renowację kaplicy na cmentarzu. Plan wszystkich spotkań kolędowych jest już na stronie internetowej naszej parafii.

Plan spotkań kolędowych na najbliższy tydzień: Plan kolędy – Parafia Kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Środzie Wlkp. (kolegiata.info)