WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 9.01.2022 r.

Dzisiaj:

 • w Katedrze Poznańskiej trwają ur. kończące peregrynację kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w Archidiecezji,
 • na stoliku za ławkami wyłożone są deklaracje Adoracji Najświętszego Sakramentu (jedna godzina w tygodniu), możemy je zabrać, wypełnić i oddać w zakrystii,
 • po Mszy św. w salce przy kościele można nabyć: prasę katolicką oraz wypożyczyć dobrą książkę religijną.

W tym tygodniu:

 • w czwartek 13 stycznia nabożeństwo fatimskie:
  • różaniec w intencjach, które można składać przy figurze Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1800. Różaniec poprowadzą Róże Różańcowe. Msza św. o godz. 1900. Po Mszy św. uczcimy relikwie św. dzieci fatimskich,
 • różaniec i Msza św. za zmarłych podanych w wymieniankach w piątek o godz. 1800,
 • katecheza dla Rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają w najbliższym czasie prosić o chrzest swoich dzieci w naszej parafii w piątek o godz. 1900 w kościele,
 • prosimy o zamykanie drzwi do kościoła,
 • bardzo prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych związanych z pandemią (maseczki, bezpieczna odległość, limit osób w kościele, Komunia św.: na rękę później do ust).

Bardzo dziękujemy:

 • za zorganizowanie Orszaku Trzech Króli,
 • za koncert kolęd i pastorałek w sobotni wieczór – Bóg zapłać!

ks. Janusz Śmigiel

proboszcz

 • duszpasterskie spotkania kolędowe – podobnie jak w ubiegłym roku chcemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii, dlatego zapraszamy na śpiewanie kolęd przy żłóbku i Mszę św. w intencji mieszkańców wiosek i poszczególnych ulic. Przy okazji tego spotkania będzie można zabrać z kościoła wodę święconą do poświęcenia domu (prosimy przynieść naczynie do wody), każda rodzina otrzyma modlitwę o błogosławieństwo dla domu i rodziny oraz książeczkę kolędową. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na renowację elewacji domu parafialnego przy kościele i rozbudowę oraz renowację kaplicy na cmentarzu. Plan wszystkich spotkań kolędowych jest już na stronie internetowej naszej parafii.

Plan spotkań kolędowych na najbliższy tydzień:

Plan kolędy – Parafia Kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Środzie Wlkp. (kolegiata.info)