WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE na ur. Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.2022 r.

Dzisiaj:

  • przypada I sobota miesiąca, nabożeństwo I soboty po Mszy św. o godz. 830.

Jutro:

  • II Niedziela po Bożym Narodzeniu i pierwsze spotkanie kolędowe w kościele o godz. 1700,
  • bardzo prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych związanych z pandemią (maseczki, bezpieczna odległość, limit osób w kościele, Komunia św.: na rękę później do ust).

Bardzo dziękujemy:

  • za troskę o żywą szopkę przy kościele,
  • za ofiary na pomoc potrzebującym zebrane przez PZ Caritas, – Bóg zapłać!

Życzenia na Nowy Rok: „Niech Bóg wszystkim błogosławi i w zdrowiu pozwoli doczekać następnego Roku, a my zachwyceni spotkaniem z Dzieciątkiem Jezus nieśmy Go chorym, zagubionym i zbuntowanym”.

ks. Janusz Śmigiel

proboszcz

  • duszpasterskich odwiedzin kolędowych w formie tradycyjnej w tym roku również nie będzie, ale podobnie jak w ubiegłym roku chcemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii, dlatego zapraszamy na śpiewanie kolęd przy żłóbku i Mszę św. w intencji mieszkańców wiosek i poszczególnych ulic. Przy okazji tego spotkania będzie można zabrać z kościoła wodę święconą do poświęcenia domu (prosimy przynieść naczynie do wody), każda rodzina otrzyma modlitwę o błogosławieństwo dla domu i rodziny oraz książeczkę kolędową. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na renowację elewacji domu parafialnego przy kościele i rozbudowę oraz renowację kaplicy na cmentarzu. Plan wszystkich spotkań kolędowych jest już na stronie internetowej naszej parafii.

Plan spotkań kolędowych na najbliższy tydzień: Spotkania kolędowe w kolegiacie: 2.01.2022 – 30.01.2022 r. – Parafia Kolegiacka pw. Wniebowzięcia NMP w Środzie Wlkp. (kolegiata.info)