WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE na XVI Niedzielę Zwykłą – 18.07.2021 r.

Dzisiaj:

 • po Mszy św. można nabyć prasę katolicką w salce przy kościele oraz wypożyczyć dobrą religijną książkę.  

W tym tygodniu:

 • od 1 lipca do 31 sierpnia w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 700, a w niedziele o godz. 1245; spowiedź w dni powszednie od godz. 730 do 800 i od godz. 1800 do 1830, w piątek od godz. 700 do 1900,
 • zapraszamy na Eucharystię z okazji 5. rocznicy śmierci kandydatki na ołtarze, inicjatorki Drogi Neokatechumenalnej, Carmen Hernandez w poniedziałek o godz. 1930 w kolegiacie. Eucharystię odprawi paulin, o. Bogdan Waliczek przeor klasztoru w Biechowie. Oprawę tego wydarzenia przygotuje nasza wspólnota neokatechumenalna,
 • w liturgii wspominać będziemy:
  •             w czwartek św. Marię Magdalenę,
  •             w piątek św. Brygidę, patronkę Europy,
 • w gablotkach przy kościele co tydzień umieszczane są intencje mszalne na najbliższy czas. Bardzo prosimy osoby, które zamówiły intencję mszalną o sprawdzenie, czy została ona prawidłowo zapisana. Jeżeli znajdziemy błąd to zgłaszamy go w biurze parafialnym lub w zakrystii przed Mszą św., 
 • Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję „Tornister pełen uśmiechów”, zbierając przybory szkolne dla dzieci na Białorusi, jeżeli ktoś chciałby wesprzeć akcję może to uczynić przynosząc przybory szkolne do zakrystii lub biura parafialnego, 10 sierpnia przekażemy zebrane przybory do siedziby Caritas w Poznaniu, 
 • została założona nowa strona internetowa naszej parafii: kolegiata.info,
 • bardzo prosimy o przestrzeganie przepisów sanitarnych związanych z pandemią (maseczki, bezpieczna odległość, ilość osób w świątyni, Komunia św.: na rękę później do ust).

W przyszłą niedzielę:

 • gościć będziemy Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne na rok 2022. Ofiary składane przy okazji ich nabywania przeznaczone będą na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów,
 • Msza św. w intencji zamówionej przez członków Żywego Różańca o godz. 830, po Mszy św. spotkanie w kościele,       
 • po Mszach św. PZ Caritas będzie zbierał ofiary na pomoc potrzebującym, 
 • z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców poświęcone będą pojazdy i kierowcy po Mszach św. o godz. 1000, 1130 i 1900.  

Bardzo dziękujemy:

 • za ofiary na daninę [9 rodzin]. – Bóg zapłać!

      ks. Janusz Śmigiel

                                                                                        proboszcz