WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE na ur. Najświętszej Trójcy – 12.06.2022 r.

Dzisiaj:

– po Mszy św. jest zbiórka ofiar na WT UAM, KUL i szkoły katolickie,

– nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy św.,

– po Mszy św. można nabyć prasę katolicką w salce przy kościele.

W tym tygodniu:

– w poniedziałek 13 czerwca nabożeństwo fatimskie: 

* nabożeństwo czerwcowe i różaniec w intencjach, które można składać przy figurze Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1900. Różaniec poprowadzą Róże Różańcowe. Msza św. o godz. 2000. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła, a po niej uczcimy relikwie św. dzieci fatimskich,

– nabożeństwa czerwcowe od wtorku w dni powszednie po wieczornej Mszy św.,

– w czwartek ur. Bożego Ciała:

– próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 1800 przy kościele,

– uroczystości rozpoczniemy nieszporami, procesją wokół kościoła w środę o godz. 1830,

            – w Boże Ciało Msze św. w kolegiacie o godz. 700, 830, 1000 i 1900,

MIEJSKA PROCESJA wyruszy z kościoła pw. Św. Józefa o godz. 1015, przejdzie na Stary Rynek i zakończy się Mszą św. na Rynku, na procesję idziemy z baldachimem, sztandarami i feretronami; prosimy o takie oznakowanie swoich domów, aby wszyscy wiedzieli, że tam mieszkają ludzie wierzący oraz o pobożny udział w procesji, która jest ważnym sposobem wyznania wiary /zabierzmy książeczki z tekstami pieśni religijnych/,

            – po południu Msza św. i procesja w Pławcach o godz. 1600,

– katecheza dla Rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają w najbliższym czasie prosić o chrzest swoich dzieci w naszej parafii w piątek o godz. 1930 w kościele.

W przyszłą niedzielę:

– procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 1000.

Bardzo dziękujemy:

– za pomoc w zorganizowaniu ur. ogłoszenia naszego kościoła Bazyliką Mniejszą, za włożoną pracę, za dobre pomysły, za wsparcie materialne, za zorganizowanie na Rynku koncertów i zabaw dla dzieci, za obecność na uroczystości: pocztom sztandarowym, Władzom wszystkich szczebli, organizacjom, stowarzyszeniom, szkołom, rzemieślnikom, braciom kurkowym, Różom Różańcowym, Kołu Gospodyń Wiejskich i wszystkim uczestnikom,

– za daninę diecezjalną i parafialną [21 rodzin], – Bóg zapłać!

ks. Janusz Śmigiel                                                                                                 proboszcz